Úvodní stránka > Aktuality > Brány Odboru biologické ochrany Těchonín, se již potřetí otevřely zájemcům o aktivní zálohu Agentury vojenského zdravotnictví

Brány Odboru biologické ochrany Těchonín, se již potřetí otevřely zájemcům o aktivní zálohu Agentury vojenského zdravotnictví

V sobotu 21. dubna proběhl již třetí, neveřejný, Den otevřených dveří pro zájemce o vstup do aktivní zálohy Agentury vojenského zdravotnictví (dále jen AZ AVZdr), za účasti hlavních funkcionářů Odboru biologické ochrany (dále jen OBO) Těchonín a dvou příslušníků AZ AVZdr.
Tuto jedinečnou příležitost využilo více jak čtyřicet zájemců z řad lékařského i nelékařského personálu.
Zájemcům o službu v AZ AVZdr přálo počasí a tak se již v brzkých ranních hodinách začali sjíždět do Těchonína v Orlických horách. OBO Těchonín představuje vrcholný článek komplexního systému biologické ochrany AČR a do jeho útrob není možné se běžně dostat.
Průvodcem celým dnem se stal ředitel OBO Těchonín podplukovník Michal Kroča a kapitán Tomáš Gröger, který plní funkci styčného důstojníka či koordinátora pro zájemce o službu v AZ AVZdr. Historii, současnost, strukturu a úkoly OBO Těchonín představil podplukovník Michal Kroča. O náplni cvičení a vzájemné spolupráci aktivních záloh s příslušníky AVZdr informoval kapitán Tomáš Gröger.
Dotazy se týkaly nejen služby, ale i odborné problematiky
Po teoretické části následovala prohlídka specializované infekční nemocnice. Prohlídku prostor jednotky intenzivní péče, lůžkové části, ale také speciálních laboratoří či nesmírně složitého technického zázemí, stejně tak jako prohlídku mobilních prvků systému biologické ochrany AČR provázela nekonečná řada dotazů. Ty se týkaly nejenom specifik služby v aktivní záloze AVZdr, ale také odborné problematiky z oblasti biologické ochrany. Aktivní záloha Agentury vojenského zdravotnictví, konkrétně Odboru biologické ochrany Těchonín, je nesmírně specifickým prvkem aktivní zálohy jako takové. Na zájemce o službu jsou kladeny velmi vysoké odborné požadavky. Jedná se například o lékařský personál a nelékařský zdravotnický personál určený pro oddělení zabezpečení příjmu nízkoprahových nákaz, oddělení dočasné hospitalizace či oddělení intenzivní péče. Jsou zde místa také pro laboranty pracovišť biochemické, hematologické a mikrobiologické diagnostiky či farmaceuty, ale také třeba řidiče či kuchaře.
O službu je zájem. Jak potvrdil kapitán Gröger, i přes velmi specifické odborné požadavky je zájem o službu v aktivní záloze AVZdr překvapivě vysoký. V současné době je naplněnost jednotky AZ AVZdr na bezmála 80 %! I z tohoto důvodu se brány Odboru biologické ochrany Těchonín otevřou zájemcům o službu i v tomto roce, konkrétně 20. 10. 2018.


Více informací o jednotce AZ AVZdr najdete na http://www.aztechonin.army.cz/

Fotogalerie

Nahoru